„Savo vardo studiją paskatino įkurti skaudus išsiskyrimas su pačios įkurtais „Orelli“ mados namais. Be kūrybos negaliu. Tai mano aistra, visas gyvenimas, todėl kad ir kur būčiau, tai nešiojuosi savyje. Didžiausias įvertinimas yra tuomet, kai mano sukurti darbai suteikia teigiamų emocijų, grožį kitiems", – sako dizainerė AURELIJA BELIAKAITĖ, praėjusių metų gruodį atvėrusi įvaizdžio studiją ir pristačiusi naują vestuvinių suknelių kolekciją.
Aurelijos Beliakaitės, Vilniuje, Pylimo gatvėje įkurtoje erdvioje, jaukiu minimalizmu ir estetika dvelkiančioje studijoje nuotakos gali ne tik įsigyti suknelę iš kolekcijų ar pasisiūti tą išsvajotąją, bet ir kartu su dizainerės suburta profesionalų komanda – makiažo ir šukuosenų meistrais, floristu bei įvaizdžio stilistu – susikurti visą vestuvinį įvaizdį.
Aurelija, kuo naujos kolekcijos suknelės skiriasi nuo ankstesnių? Šiais metais sukūriau dvi linijas. Vieną – klasikinę, kitą – ekstravagantišką, nuotakoms revoliucionierėms. Kalbant apie detales – daugiau rankų darbo siuvinėjimų, standartinius lengvai krentančius sijonus ir nėrinių viršų keičia kiti dekoro elementai: juostos, žvyneliai, karoliukai, netgi grandinės. Trumpos suknelės tapo dar trumpesnės, mano mėgstamas lengvumo ir minimalizmo įspūdis – dar atviresnis, tačiau išlaikantis estetiką. Spalvos – nuo baltos iki juodos. Šioje kolekcijoje jos lyg dviejų priešingybių balansas, nepabostanti klasika.
Suknelė – Aurelijos Beliakaitės. Fotografas – Nerijus Januška. Fotografuota - Niujorke, JAV. Fotosesijos užkulisių > VIDEO.
Ar stebi pasaulines nuotakų suknelių tendencijas, ar labiau orientuojiesi į lietuvių pageidavimus? Su kokiais nuotakų poreikiais dažniausiai tenka susidurti? Tendencijas, be abejo, stebiu, bet jomis nesivadovauju. Kuriu tai, kas pačiai gražu. Ir net savo nuotakoms patariu nebūtinai rinktis tai, kas tuo metu madingiausia. Siūlau siekti individualumo. Nuotakų būna labai įvairių. Vienos nori to, kas jau buvo visuomenės patvirtinta ir įvertinta (tai vadinu saugiu sprendimu), kitos tiesiog pasitiki kūrybinėmis idėjomis, tad joms kuriu individualiai (tai priklauso nuo požiūrio).
Kur ieškai įkvėpimo ir kaip atrodo Tavo kūrybinis procesas? Įkvėpimo semiuosi visur, kur tik galiu žvalgydamasi aplink. Mane įkvepia ne žurnalai ar interneto portalai apie madą. Gyvenimo spalvos, žmonių charakteriai bei jų istorijos – štai tikrasis įkvėpimas. Kūryba prasideda nuo emocijos, ši tampa vizija, o ją išgrynina audiniai.
Kaip apibūdintum savo klientes? Kokio tipažo merginos? Nuotakų būna įvairių. Nuo švelnių, trapių, romantiškų iki ekstravagantiškų. Manau, kūrėjo užduotis yra kiekvieno tipažo moterį atskleisti ir pabrėžti jos asmeniškumą išlaikant savo braižą.
Ar turi savo kolekcijoje tokią suknelę, kuriai ieškotum tam tikro tipažo nuotakos? Tarkim, gal tai suknelė ne kiekvienai?.. Esu sukūrusi vienetinių nekartotinių modelių – tai mano kūrybinė išraiška. Tuomet suknelė ir bendras įvaizdis turi būti harmoningi. Juodą ekstravagantišką suknelę rinksis ne kiekviena nuotaka, todėl ir pati moteris turi jaustis su ja taip, lyg būtų išlaisvinusi pati save.
Suknelė – Aurelijos Beliakaitės. Fotografas – Nerijus Januška. Fotografuota - Niujorke, JAV.
Pastaruoju metu tiek užsienyje, tiek Lietuvoje vis garsiau kalbama apie kūrinių kopijavimo skandalus. Kokia Tavo pozicija, požiūris į tai? Manau, daug kas jau yra sukurta, tačiau tik tam tikri dalykai įgauna to laiko atspalvį. Viena žinau, kad ir kaip būtų kopijuojamas kūrinys, jis jau bus kitoks. Todėl kūrėjas gali tik nusišypsoti girdėdamas, kad jo darbai kam nors patinka ir yra siekiamybė. Kopijavimas – tai ne kūryba, o juk kiekvienas norime originalumo.
Ar manai, kad kūrėjas turi turėti ir verslininko įgūdžių? Geriausia, kai kiekvienas daro tai, ką geriausiai moka. Kūrėjas nebus visiškas kūrėjas, jeigu pasiners į vadybos dalykus. Išmanyti reikia, tačiau suknelės parinkimas nuotakai turėtų būti ne „pardavimas", o patarimas. Viena yra, kai tiesiog aprengi nuotaką suknele ir lauki jos apsisprendimo, visai kas kita, kai patari, norėdamas, kad ji atrodytų tobulai. Tai vadinčiau ne verslininkyste, o kūrybininko patirtimi.
Tavo gyvenimo kredo? Geriau padaryti ir galvoti, kad galėjau geriau, negu nieko nedaryti ir gailėtis, kad nepabandžiau.
Nuotraukoje – dizainerė Aurelija Beliakaitė.
Kas Tavyje, Tavo veikloje ir kūryboje pasikeitė po nemalonių asmeninių gyvenimo įvykių? Šie pokyčiai dar labiau paskatino nebijoti pateikti to, kas drąsu. Pačioje kūryboje atsirado daugiau drąsesnių detalių, spalvų, formų. Kasdienybėje tapau tiesiog atsargesnė.
AURELIJOS BELIAKAITĖS PATARIMAI NUOTAKOMS:
• Nesirinkite suknelės tik iš nuotraukos. Matuokitės.
• Pagalvokite, su kuo einate rinktis suknelės. Kartais artimiausių draugių ar giminaičių skonis skiriasi. Nepamirškite – čia svarbiausia jūs.
• Kurkite bendrą harmoningą įvaizdį (bent pasikonsultuokite su specialistais). Nesirinkite daug ir skirtingų detalių.
• Nesivadovaukite tik tuo, kas madingiausia. Sukurkite tai, kokia norite būti, išlikite savimi.
NUOTRAUKOSE – AURELIJOS BELIAKAITĖS SUKNELĖS (aurelijabeliakaite.lt). FOTOGRAFAS – NERIJUS JANUŠKA (happylifepictures.com). MODELIAI – AZURE SANTOS, MONIKA GOIN, OLYA SMITH. MAKIAŽAS – CHARLES ZAMBRANO, MONIKA GOIN. FOTOGRAFUOTA – NIUJORKE, JAV. FOTOSESIJOS UŽKULISIŲ > VIDEO.
TEKSTAS – GODOS ŠLEINYTĖS-M.